נהיגה תחת השפעת סמים

נהיגה תחת השפעת סמים
נטילת סמים עלולה לפגוע בכישורים הדרושים לנהיגה נכונה ובטוחה, ועל כן, נהיגה תחת השפעת סמים עלולה להיות מסוכנת מאוד. נהג שנתפס ברכבו ונמצא כי הוא תחת השפעת סמים, נחשב כעובר על החוק, והענישה על כך בהתאם לפקודת התעבורה הינה פסילה של רישיון נהיגה בתקופה של שנתיים לכל הפחות, פסילה על תנאי קנס ומאסר על תנאי.

הסכנה שבנהיגה תחת השפעת סמים
מלבד שלילת רישיון נהיגה, אדם שנוהג תחת השפעת סמים מסתכן ומסכן את אלו בסביבתו. סכנה זו נובעת מההשפעות החזקות שיש לסמים על הנהג ואופן הנהיגה שלו:

  • חוסר יכולת להתרכז כראוי, עייפות, חוסר תגובה
  • בחילות, רעידות, סחרחורות, פעימות לב שאינן סדירות, בעיות נשימה
  • הזיות, התקפי חרדה, פרנויות, עצבנות, אי שקט
  • התנהגות אגרסיבית ובלתי יציבה, ביטחון עצמי מופרז
  • נסיעה איטית ועיוות תפיסת הזמן והמרחק, צלילים מוגברים, ראייה מעוותת
  • אי שליטה על הרכב, יכולת שיפוט לקויה, נהיגה פראית

כמו נהיגה תחת השפעת אלכוהול, החוק מאפשר למשטרה לבדוק האם נהג נמצא תחת השפעת סמים כאשר הוא מעורב בתאונת דרכים או כאשר לשוטר יש חשש "סביר" כי הנהג נמצא במצב זה. העונש המינימאלי לנהג שנתפס תחת השפעת סמים, הוא שלילת רישיון נהיגה למשך שנתיים.

תפקידו של עורך- דין תעבורה
כאמור, אדם שנתפס נוהג תחת השפעת סמים, עלול להיענש באמצעות שלילת רישיון נהיגה למשך שנתיים, אך מכיוון שמדובר במצב עדין ומורכב, חשוב להיעזר במעורבות של עורך דין תעבורה. כך למשל, על פי החוק, אסור לשוטר לבצע חיפוש במכונית ללא צו מבית משפט, נהג שמורשע באחזקה או בנהיגה תחת השפעת סמים, יוכל לטעון באמצעות עורך דינו כי המעצר לא היה חוקי. כך גם לגבי מהות הקריטריונים בגינם המשטרה עצרה את הנהג, או מהות ה"חשש הסביר" לפיה החליט השוטר לבדוק את הנהג.

תשאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

התקשרו אלינו למספר 03-7314838 או מלאו את הטופס.