מהירות מופרזת

במקרים של נהיגה במהירות מופרזת, עו"ד תעבורה טוב יעשה את ההבדל בין ענישה משמעותית, לבין ענישה קלה יותר ואף זיכויים מפתיעים!

 

בחינת תקינות מכשיר הלייזר, כיולי המכשיר, תקינות שימוש והפעלתו, תנאי השטח בעת התפיסה, ונושאים נוספים אלה רק חלק מהמהלכים אשר יכול לבצע עבורכם עו"ד תעבורה וטוב המכיר ומנוסה במקרים של מהירות מופרזת.

כל אלה ועוד עשויים להוות ספק בדבר תוצאות הבדיקה אשר יוביל בסופו של דבר לזיכוי.

 

 

מהירות מופרזת היא אחת מהעבירות הנפוצות ביותר בקרב הנהגים במדינת ישראל והיא אחת מהגורמים המשפעים ביותר על האחוז הגבוה של תאונות דרכים קטלניות. בכדי למנוע תאונות אלו, במסגרת תקנות התעבורה פרק שני סעיף 54 (א), נקבעה המהירות המרבית בה ניתן לנהוג כחוק בהתאם לכלי הרכב, ובהתאם לכבישים עליהם מתבצעת הנהיגה.

 

אכיפת החוק מתבצעת על ידי שוטרי התנועה מוצבים בנקודות תצפית שונות בכבישים המשתמשים במכשירי מדידת מהירות שונים אודותם נרחיב בהמשך, וכן באמצעות מצלמות. נרחיב אפוא, אודות החקיקה, המהירויות המותרות, וכן אודות הציוד המשמש לאמוד מהירות מופרזת, ובדבר אפשרות הפרכת תוצאות מכשירי האכיפה על ידי עו"ד תעבורה המתמחה בדיני תעבורה בכלל, ובעניין מהירות מופרזת בפרט.

 

מהירות מופרזת – הענישה
על פי חומרת העבירה בגינה נעצר הנהג בתחום מהירות מופרזת, נקבעת ברירת קנס או ברירת משפט. נסקור אפוא, את התנאים לקבלת קנס או הזמנה לדין על פי החוק, ומה היא כמות הנקודות הנצברות לנהג המבצע עבירת נהיגה במהירות מופרזת, ובהתאם לחומרתה:

התנאים:
מהירות מופרזת בדרכים בין עירוניות בתחום של בין 0 ל 20 קמ"ש מעלה המהירות המותרת, היא ברירת משפט הגוררת תשלום קנס בגובה 250 שקלים.
מהירות מופרזת בדרכים בין עירוניות, בטווח של 26 קמ"ש עד 40 קמ"ש מעל למהירות המותרת בחוק, תעלה לנהג בקנס של 750 ₪, והיא ברירת המשפט.
נהיגה במהירות מופרזת אשר עולה על 41 קמ"ש מעל למהירות המותרת בדרכים בין עירוניות, תגרור הזמנה לדין. בכל מקרה של הזמנה לדין, יוכל השוטר לשלול את רישיונו של הנהג מנהלתית, לתקופה של עד שלושים יום.

 

צבירת נקודות:
שיטת הניקוד החדשה, קובעת כי הנקודות נצברות לחובתו של הנהג לתקופה של שנתיים. במידה ובתוך שנתיים יזקפו לחובת הנהג סכום כולל של 12 נקודות, יידרש לעבור קורס נהיגה מונעת, או במקרים חמורים יותר אף לעבור בחינת נהיגה חוזרת. צבירת הנקודות במקרים של נהיגה במהירות מופרזת, היא כדלהלן:

נהיגה במהירות מופרזת בדרכים עירוניות:
מהירות העולה בין 0 ל- 20 קמ"ש מהמהירות המותרת: 0 נקודות מהירות העולה בין 21 ל- 30 קמ"ש מהמהירות המותרת: 8 נקודות מהירות העולה על 31 קמ"ש מהמהירות המותרת: 10 נקודות

נהיגה במהירות מופרזת בדרכים בין עירוניות:
מהירות העולה בין 0 ל- 25 קמ"ש מהמהירות המותרת: 0 נקודות מהירות העולה בין 26 ל- 40 קמ"ש מהמהירות המותרת: 8 נקודות מהירות העולה על 41 קמ"ש מהמהירות המותרת: 10 נקודות

מהירות מופרזת – האכיפה
אמצעי האכיפה הנתונים בידי רשויות החוק בעניין מהירות מופרזת, כוללים שלושה כלים עיקריים:

הממל"ז – מד מהירות לייזר:
הממל"ז הוא מכשיר המבצע בדיקת מהירות מופרזת על ידי החזרה של קרן אור ממוקד אל המכשיר מהרכב הנוהג. בדיקת מהירות באמצעות מכשיר מסוג זה כרוכה בסטיית תקן של חמש אחוז הפחתה, דהיינו, חמישה אחוזים מהמהירות המוצגת על גבי צג המכשיר יופחתו להערכת המהירות האמיתית בה נהג הרכב. עורך דין לדיני תעבורה אשר ייצג נהג הנחשד בעניין מהירות מופרזת לאחר תפיסה באמצעות מכשיר זה, יבחן את תקינות המכשיר, תקינות השימוש והפעלת המכשיר, כיולי המכשיר, תנאי השטח בעת התפיסה, ונושאים נוספים אשר עשויים להוות ספק בדבר תוצאות הבדיקה אשר יוביל בסופו של דבר לזיכוי.

הדבורה (מכמונת):
המכמונת נחשבת כאחד הכלים היעילים ביותר לאכיפת מהירות מופרזת. זהו מכשיר נוח לשימוש ולתפעול, המסוגל לקלוט רכבים הנוהגים במהירות מופרזת אף כנגד כיוון התנועה, וכן מאפשר הפעלה מרחוק. עורך דין תעבורה המשרת נהג הנחשד בביצוע עבירת נהיגה במהירות מופרזת ונתפס באמצעות מכשיר מסוג מכמונת הדבורה, יוכל לבחון את מהימנות תוצאות הבדיקה על בסיס אופן הצילום, תנאי השטח, עמידה בתנאי ההפעלה על פי הוראות היצרן והיבטים נוספים אשר עשויים להטיל ספק בתוצאות הבדיקה ולזיכוי.

המצלמה:
בניגוד למכשירים הקודמים אותם הזכרנו, בה לא מתועד כלי הרכב הנחשד בביצוע הנהיגה, עובדה המקשה על הוכחת הקשר שבין תוצאות הבדיקה לרכב הנחשד, באמצעות המצלמה ניתן להוכיח קשר ישיר בין הרכב לעבירה. יחד עם זאת, עורך דין העומד לרשותו של נהג הנחשד בביצוע נהיגה במהירות מופרזת ותועד באמצעות מצלמה, יוכל לבחון את מיומנות מפעיל המצלמה, הגשת המסמכים והתמונות אל בית המשפט, תקינות המצלמה ותקינות הסרט, ונושאים נוספים אשר עשויים להטיל ספק בתקינות העדות.

תשאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

התקשרו אלינו למספר 03-7314838 או מלאו את הטופס.