המכון הרפואי לבטיחות בדכים

פסילת רישיון נהיגה על ידי המכון הרפואי
לרשות הרישוי, ניתנת הזכות על פי סעיף 51 בפקודת התעבורה לפסול את רישיונו של אזרח במדינת ישראל, כאשר זו מצאה עילה מספקת והוכחה כי כושר הנהיגה של התושב לקוי מסיבות כאלו ואחרות. כמו כן, יוכל להשתמש משרד הרישוי באפשרות זו בכדי למנוע מאדם לקבל רישיון נהיגה מלכתחילה, או לחילופין, למנוע מאדם לחדש את רישיונו לתקופה נוספת עם תפוגתו.

הסיבות להפניה למכון רפואי לבטיחות בדרכים
אחד הכלים בהם משתמשת רשות הרישוי בכדי להטיל וטו מסוג זה על רישיונו של אדם, הוא הפנייה אל המכון הרפואי בכדי שזה יוכיח את אי כשירותו של אדם לנהוג בכלי רכב. ההפניה של אדם אל מכון רפואי לצורך פסילה, אי הענקה או מניעת הארכת תוקפו של רישיונו של אדם, נובעת על פי רוב כתוצאה מריבוי תאונות, מקרים רבים של עבירות תנועה, דיווח רשויות על בעיות רפואיות שונות כגון בעיות ראייה קשות, התקפים למיניהם חוזרים ונשנים, עבר מוכח של שימוש בסמים, אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי או דיווח על בעיות נפשיות וכדומה. גם חיילים משוחררים אשר שוחררו מהשירות הצבאי לפני סיומו כתוצאה מאבחון בעיות נפשיות, יופנו אל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בטרם יוכלו לחדש את רישיון הנהיגה, בכדי לבחון את כשירותם לנהיגה.

בעת הבדיקה במכון הרפואי, תיבחן לעומק אישיותו של הנהג באמצעות מבחני אישיות מורכבים, כאשר בסופה של הבדיקה ידווח המכון הרפואי את תוצאותיו אל משרד הרישוי, כאשר זה יהיה אמון על הקביעה באם לפסול את רישיונו של הנבדק ואם לאו. ניתן להיוועץ עם עו"ד תעבורה על מנת להבין מעט יותר מה עומד מאחורי ההחלטות. במקרה של פסילה לאחר בדיקה במכון הרפואי, ניתן יהיה לדרוש לקבל את תיק הבדיקה מהמכון הרפואי, בכדי לחקור לעומקה את העילה בגינה החליט משרד הרישוי לפסול את רישיונו של התושב לאור הבדיקה.

פנייה לעו"ד לדיני תעבורה לאחר פסילה כתוצאה מהפניה למכון רפואי
ככלל מוביל, פסילת רישיון נהיגה כתוצאה מאבחון אי כשירות לנהיגה על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, היא פסילה הקצובה לתקופה של שנה אחת. יחד עם זאת, פסילה כתוצאה מבדיקה המוכיחה אי כשירות לנהיגה על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מתחדשת אוטומטית משנה לשנה, ולא ניתן לחדש את רישיון הנהיגה כל עוד לא הוכחה כשירות לנהיגה. בכדי להוכיח כשירות לנהיגה, ולערער על החלטתו של המכון הרפואי, יש צורך בהגשת ערעור אל וועדת הערר של משרד הבריאות, בתוך שלושים יום מיום קבלת ההודעה על הפסילה או על פסילה או אי חידוש רישיון אי חידוש רישיון הנהיגה. וועדת הערר היא וועדה הנמצאת תחת פיקוחו והפעלתו של משרד הבריאות, והיא פועלת מבסיסה שבבית החולים "שיבא" שבתל השומר. וועדה זו מורכבת משלושה רופאים, ולמעשה רק בהגשת כתב ערעור אל הוועדה ניתן לבטל את החלטת המכון הרפואי, ולחדש את רישיון הנהיגה. בשלב זה, רצוי לפנות אל עורך דין לדיני תעבורה, אשר יסייע לכם בהגשת כתב הערעור, ובהגשת המסמכים המעידים על כשירות לנהיגה. נושא זה מורכב ומסועף, ודורש יחס עדין במיוחד, וחשוב לקבל הכוונה מקצועית משפטית בעת הגשת הפנייה אל הוועדה.

תשאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

התקשרו אלינו למספר 03-7314838 או מלאו את הטופס.