תפסו אותי נוהג בלי מלווה

תפסו אותי נוהג בלי מלווה

במשך שנתיים לאחר קבלת רישיון הנהיגה, מוגדר בעל הרישיון כ"נהג חדש". הגדרה זו, מאפשרת התייחסות שונה אל הנהג, שכן הוא בתחילת דרכו, הוא זקוק להכוונה נוספת, ובעיקר, צריך לצבור ניסיון וביטחון עצמי. על מנת לאפשר לנהג החדש להיכנס לעולם הנהיגה באופן בטוח ונכון, ישנם מספר תנאים בהם עליו לעמוד:

חובותיו של נהג חדש
נהג חדש חייב בשלושת החודשים הראשונים, בנוכחות של נהג מלווה, שיצטרף אליו לכל נסיעה ברכב ויישב במושב לצידו. על המלווה להיות בן 24 שנים ומעלה, ולהיות בעל ותק נהיגה של חמש שנים לפחות (או בן שלושים ומעלה, ותק של 3 שנים). נהג חדש חייב לתלות על שמשת הרכב האחורית שילוט מתאים, אסור לו להסיע יותר משני נוסעים, ונדרש ממנו להקפיד על כל חוקי התנועה.

נתפסתי נוהג ללא מלווה
אחת הסיטואציות הקשות ביותר לנהג חדש, נובעת מכך שהוא חייב לנסוע עם מלווה בכל פעם בה הוא עולה על הרכב. לעיתים, מסיבות כאלו ואחרות, מחליט הנהג החדש לנסוע ללא מלווה. באחוז גדול מהמקרים, העניין מתגלה, והנהג פונה לחבריו או משפחתו בתואנה כי "תפסו אותי נוהג ללא מלווה".

איך מתמודדים?
חשוב לזכור כי נהיגה ללא מלווה מסכנת את חייו של הנהג וגם את חיי הסובבים אותו. יחד עם זאת, לא די בלומר "אכלתי אותה, תפסו אותי נוהג ללא מלווה", אלא רצוי לפנות לעורך דין תעבורה על מנת שיבחן את נסיבות ביצוע העבירה, ובעיקר, יסייע בהקלה על חומרת העונש הצפוי.