תאונות דרכים

עברת תאונת דרכים? עליך להתייעץ עם עורך דין על מנת להבין מהם הצעדים שיש לנקוט!
לייעוץ משפטי ראשוני חייג - 03-7314838, למקרי חירום - 0547721170

תאונות דרכים לפי החוק הישראלי: תאונות דרכים עם נפגעי גוף ותאונות דרכים עם נפגעי רכוש בלבד, דרכי אכיפה וענישה, ומתי מומלץ .להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה לדיני תעבורה

תאונות דרכים - כללי
המושג תאונות דרכים מתייחס לאירוע בו מעורב כלי רכב אחד לפחות ובו נגרמה פגיעה כלשהי לרכוש או לאדם. החוק מפריד בין תאונות דרכים עם נפגעים, המלוות בחקירה משטרתית ועלולות להסתיים בעונש מאסר לבין תאונות דרכים עם נזקים ברכוש בלבד, בהן המשטרה מתערבת רק במקרים חריגים משרדה של עורכת הדין יולי אזולאי, המתמחה בדיני תעבורה, מטפל בעניינם של נאשמים בתאונות דרכים משני הסוגים המתוארים לעיל.

תאונות דרכים עם או ללא נפגעים
גם במקרים בהם תאונת הדרכים הסתיימה ללא נפגעים, ההנחייה היא לגבות ולמסור את פרטיהם של הנהגים המעורבים, כולל מספר רשיון הנהיגה ופרטי ביטוח הרכב. פרטים אלה ישמשו אתכם במקרה שתוגש תביעת נזיקין מול חברת הביטוח. גם בתאונות דרכים מסוג זה, מומלץ למסור עדות בתחנת המשטרה הקרובה ולקבל אישור מודפס אותו ניתן לצרף לכתב התביעה. בתאונות דרכים בהן אחד הנהגים המעורבים נמלט מזירת התאונה, או סרב למסור את פרטיו לנהגים האחרים, יש צורך לפנות למשטרה, גם כאשר אין נפגעים.

אדם שהיה מעורב בתאונת דרכים בה ישנו חשד לפגיעת גוף כלשהי, מחוייב לדווח על כך במשטרה באופן מיידי וכן נאסר עליו להזיז את הרכב המעורב בתאונה. בהמשך, תיערך חקירה משטרתית שבסיומה לרוב יוגש כתב אישום כנגד הנהג המעורב. במקרים רבים, רשיונו יפסל לתקופה של 60 יום. כאשר תאונת הדרכים היא קטלנית, כלומר ישנו הרוג אחד לפחות, חומר החקירה המשטרתי יועבר לידי הפרקליטות ורשיונו של הנהג הפוגע ייפסל לתקופה של בין 90 יום לתום ההליכים המשפטיים.